Treningi

Trening dla dzieci ze skoliozą

Skolioza, wielopłaszczyznowe odchylenie kręgosłupa od linii prawidłowej, może być przyczyną niekorzystnych zmian w układzie ruchu, krążenia, oddechowym, wpływać na funkcjonowanie narządów wewnętrznych, upośledzać sprawność i wydolność fizyczną. W przypadku niewielkich skolioz zaleca się leczenie za pomocą specjalnie dobranych ćwiczeń.

Trening dla dzieci z płaskostopiem

Płaskostopie powodować może między innymi bóle stóp i łydek, poważnie utrudniając poruszanie się i w skrajnych przypadkach prowadzić do kalectwa. Specjalistyczny program leczenia płaskostopia FitWin służy wzmocnieniu mięśni, odpowiadających za utrzymanie łuków stopy, czego rezultatem będzie całkowite wyeliminowanie tej wady.

Trening dla dzieci na plecy okrągłe

Łukowate wygięcie kręgosłupa na odcinku piersiowym, w stronę grzbietu to w rezultacie częste bóle pleców i trudności w oddychaniu. Radykalne metody leczenia (gorset, operacja) nie zawsze są konieczne, jeżeli w porę podejmie się ćwiczenia. W przypadku nastolatków jest to wręcz konieczne, a starszym przyniesie zauważalną ulgę. Nasz system ćwiczeń został stworzony z myślą o korekcji tej wady postawy.

Trening dla dzieci na plecy wklęsłe

Plecy wklęsłe to pogłębione wygięcie kręgosłupa ku przodowi, na odcinku lędźwiowym. Sylwetkę osoby z tą wadą dodatkowo charakteryzuje wyraźnie, zwiększone przodopochylenie miednicy, wypięty brzuch i uwypuklenie pośladków. Nim to nastąpi, należy podjąć ćwiczenia. W wypadku dzieci i nastolatków, wyniki są więcej, niż zadowalające.

Trening dla dzieci na plecy wklęsło-okrągłe

Jest to wada postawy, w której równocześnie występują charakterystyczne cechy pleców okrągłych i wklęsłych. U osoby z tą wadą stwierdzić można zarówno pogłębienie kifozy piersiowej, wysunięcie głowy i barków do przodu, rozsunięcie i odstawanie łopatek od klatki piersiowej, jak i pogłębienie lordozy lędźwiowej, zwiększenie przodopochylenia miednicy, wypięty brzuch i uwypuklenie pośladków.